![]() |
NASCAR wraca tam, gdzie zaczęło bić jego serce. - Wersja do druku +- Forum (https://www.globalsat.com.pl) +-- Dział: Nowości ze świata TV-SAT (https://www.globalsat.com.pl/forumdisplay.php?fid=21) +--- Dział: Nowości z Polski (https://www.globalsat.com.pl/forumdisplay.php?fid=29) +---- Dział: Canal+ (https://www.globalsat.com.pl/forumdisplay.php?fid=317) +---- Wątek: NASCAR wraca tam, gdzie zaczęło bić jego serce. (/showthread.php?tid=490) |
NASCAR wraca tam, gdzie zaczęło bić jego serce. - Lord - 19.03.25 Pucharowa seria NASCAR żegna pustynne krajobrazy i wraca na amerykańskie Południe – tam, gdzie wyścigi mają swój niepowtarzalny klimat. Szósta i siódma runda sezonu 2025 to rywalizacja na dwóch zupełnie różnych torach: Homestead-Miami Speedway oraz Martinsville Speedway. Dwa wyzwania, dwa style ścigania, ale jedno jest pewne – wielkie emocje.
Christopher Bell: dominacja czy chwilowy szczyt formy?
Christopher Bell wszedł w ten sezon z impetem, wygrywając trzy z pięciu pierwszych wyścigów. To nie tylko imponujący start, ale też znacząca część jego dotychczasowego dorobku – tegoroczne triumfy stanowią aż 25% wszystkich zwycięstw w karierze. W miniony weekend kierowca Joe Gibbs Racing próbował dopisać kolejne osiągnięcie i wygrać czwarty raz z rzędu, lecz w Las Vegas zabrakło mu szybkości. Korzystając z okazji, w kręgu zwycięzców stanął Josh Berry, dla którego było to pierwsze zwycięstwo w karierze. Dla legendarnego zespołu Wood Brothers Racing, reprezentowanego przez Berry’ego w tym roku i obecnego w NASCAR niemal od początku, to już 101. triumf w historii i drugi w ciągu ostatnich kilkunastu wyścigów po wielu latach słabszych występów. Taki rozwój wypadków może oznaczać początek nowego rozdziału dla tej ekipy.
Homestead-Miami Speedway: tor, na którym poznawaliśmy mistrzów
23 marca NASCAR wraca na Florydę. Tym razem nie do Daytona Beach, a do Miami, na Homestead-Miami Speedway – tor, na którym przez lata rozstrzygały się losy mistrzostw. Obiekt ten jest surowy, bez dodatkowych ozdobników – klasyczny, półtoramilowy owal, lecz nie można go mylić z typowymi obiektami typu cookie-cutter. Szerokie zakręty pozwalają na wybór różnych linii jazdy, a jego charakterystyka sprawia, że to idealne miejsce dla kierowców, którzy czują balans samochodu i nie boją się podjechać niemal pod samą ścianę. W zeszłym roku zwyciężył tu Tyler Reddick, ale historia NASCAR pokazuje, że faworyci nie zawsze mają tu łatwe życie.
Martinsville Speedway: nieprzewidywalny spinacz biurowy
Tydzień później karawana NASCAR przenosi się na Martinsville Speedway – najkrótszy tor w kalendarzu i jedyny, który gości serię od samego początku jej istnienia. Układ toru, przypominający spinacz biurowy, to tylko pozory, bo w rzeczywistości jest to miejsce brutalnych pojedynków. Techniczne zakręty o minimalnym nachyleniu i niezwykle krótka nitka toru sprawiają, że kontakt jest nieunikniony, a twarda walka trwa od startu do mety. Pojedyncze okrążenie mierzy zaledwie nieco ponad 800 metrów. Tu zwycięstwo nigdy nie przychodzi łatwo, a napięcie często przenosi się poza tor – do alei serwisowej, garaży, a czasem nawet poza padok. Ostatnie dwa jesienne wyścigi wygrał Ryan Blaney, a wiosną 2024 triumfował William Byron. Na zwycięzcę wyścigu w Martinsville czeka specjalne trofeum – duży „zegar dziadka”, który honoruje lokalny przemysł meblarski.
Gdzie oglądać?
Wyścig z Homestead-Miami Speedway na żywo w Motowizji już 23 marca o godzinie 20:00, a tydzień później, 30 marca o godzinie 21:00, rywalizacja przeniesie się na Martinsville Speedway. Motowizja wraz z komentatorami Michałem Budziakiem i Szymonem Tworzem zapraszają na dwie rundy NASCAR Cup Series, mogące wiele rozjaśnić na początku tegorocznej rywalizacji.
Transmisje NASCAR w Motowizji:
Podsumowania NASCAR w Motowizji:
|